Strona Główna
O nas
Czwartek, 17 styczeń 2019 r.

Koło Stowarzyszenia „RODZINA WOJSKOWA”, działające przy Klubie 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej zainaugurowało swoją działalność 7 marca 2011 roku spotkaniem z okazji Dnia Kobiet.

 

„Rodzina Wojskowa” zrzesza panie związane z wojskiem czyli żony żołnierzy zawodowych, kobiety pełniące zawodową służbę wojskową, żony byłych żołnierzy zawodowych, wdowy po żołnierzach zawodowych i kombatantach, pracownice wojska oraz żony pracowników wojska, matki, pełnoletnie córki oraz niezamężne siostry żołnierzy zawodowych, byłych żołnierzy zawodowych i kombatantów oraz jako członkinie wspierające panie ze środowiska cywilnego.

Celem działalności Koła jest praca na rzecz środowiska wojskowego, ale także integracja ze środowiskiem cywilnym. Wypełniając zadania statutowe, staramy się wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom członkiń i ich rodzin oraz szeregom osób skupionych wokół nas. Prostota, empatia i zaangażowanie, którymi kierujemy się w przeprowadzaniu różnorodnych imprez powodują, że wszyscy możemy cieszyć się serdeczną, rodzinną atmosferą naszych spotkań. To najlepsza droga do lepszego poznania naszych potrzeb, porozumienia i budowania więzi międzyludzkich.

 


       Podczas dwuletniej działalności zorganizowałyśmy wiele imprez, które stały się cyklicznymi i zamierzamy je kontynuować w przyszłości: 

·    niewątpliwą atrakcją są bale tematyczne np. bal cygański, świętojański i obecnie, w przygotowaniach, bal hiszpański. Te „tańcujące” spotkania przybliżają uczestnikom elementy innych kultur, stroju, taniec i muzykę. Jednym słowem wzbogacają nas kulturowo i nie są monotematyczne.
·   coroczne spotkania przy wigilijnym stole przed świętami Bożego Narodzenia z udziałem przedstawicieli dowództwa 15 BZ, kapelana i władz miasta;
·       „Babki i babeczki” – spotkania członkiń i sympatyków Koła przed świętami Wielkiej Nocy, na których Panie prezentują własne wypieki;
·      bale andrzejkowe, sylwestrowe, ostatkowe i walentynkowe, w których liczny udział biorą osoby ze środowiska cywilnego;
·    „Smaki jesieni” – degustacja potraw przygotowanych przez członkinie, a także okazja do dzielenia się kulinarnymi doświadczeniami i przepisami na potrawy i przetwory. 

 


      W ramach promocji zdrowego trybu życia i aktywnego wypoczynku zorganizowałyśmy:
·    spotkanie z dietetyczką, która poprzez bardzo sugestywną, dwugodzinną prezentację przekonywała uczestniczki spotkania do zdrowego i racjonalnego odżywiania się;
·       majowe chodzenie z kijkami nordic-walking pod hasłem „Ruch to zdrowie”, zakończone integracyjnym ogniskiem w Lesie Miejskim;
·   czerwcowy spływ kajakowy szlakiem rzeki Krutyni. Zważywszy na fakt, że rzeka jest częścią chronioną Mazurskiego Parku Krajobrazowego, była to niezapomniana okazja do kontaktu z dziką przyrodą.
 

 Nasze Koło angażuje się także w działalność charytatywną w miarę zaistniałych potrzeb. Zorganizowałyśmy dwie zbiórki publiczne pod hasłami:  

 

·      "Pomóżmy dzieciom Afganistanu” - zebrane przybory szkolne i odzież sportową przekazali afgańskim dzieciom żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, którzy uczestniczyli w X zmianie PKW Afganistan;
·       „Życie jest bezcennym darem" - zebraną kwotę w wysokości 700 zł przekazałyśmy na ręce jednej z naszych członkiń chorej na raka, z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.

 


Powyższe przykłady działalności Koła świadczą o bardzo szerokim wachlarzu naszych poczynań i propozycji spędzenia wolnego czasu z pożytkiem dla siebie, rodziny i naszego otoczenia.

 Nie pomijamy także spraw, które nie zawsze kojarzą się z zabawą, radością, rozrywką. Niesiemy pomoc, nie tylko w wymiarze finansowym. Nie są nam obojętne problemy naszych członkiń i ich rodziny. Udzielamy wsparcia duchowego i moralnego, które wynika z częstych spotkań, kontaktów, nie tylko towarzyskich. Angażujemy się również w życie naszego miasta i jego społeczności. Władze miasta i powiatu są często gośćmi na naszych spotkaniach.

Dobiega drugi rok naszych spotkań i pracy. Powiększa się grono zwolenników i sympatyków Koła. Bardzo nas to cieszy. Jesteśmy otwarci na nowe propozycje działalności oraz z radością powitamy nowe członkinie oraz członków wspomagających, którym może zostać każdy z Was. Serdecznie zapraszamy.

  Kliknij zdjęcia aby powiększyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                         Sekretarz Zarządu Koła

                                                                               Anna KAJPUST